Rusza Komitet Obrony Więźniów Politycznych

W następstwie bezprawnego zatrzymania i osadzenia w więzieniu posłów na Sejm Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika powstał Komitet Obrony Więźniów Politycznych. Celem Komitetu jest doprowadzenie do uwolnienia polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz dwóch byłych funkcjonariuszy CBA, a także pomoc ich rodzinom. O powstaniu Komitetu Obrony Więźniów Politycznych poinformowali najbliżsi współpracownicy posłów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

Prezes Zarządu Stowarzyszenia KOWP Michał Prószyński wskazał, że rodziny bezprawnie osadzonych zostały postawione w bardzo trudnej sytuacji życiowej. W związku z powyższym Stowarzyszenie zapowiada zbiórkę, która ma na celu gromadzenie środków finansowych koniecznych dla funkcjonowania rodzin zatrzymanych posłów i b. funkcjonariuszy.

“Nie ustaniemy do czasu, aż więźniowie polityczni, zatrzymani przez bezprawne działania rządu Donalda Tuska, nie będą wolni oraz – tak naprawdę – w Polsce nie zostanie przywrócona demokracja” – podkreślił Michał Prószyński.