Wąsik: Hołownia poniesie konsekwencje

“Mariusz Kamiński i ja jesteśmy posłami. Hołownia próbował wygasić nasze mandaty, Sąd Najwyższy stwierdził co innego” – mówił na antenie Telewizji wPolsce.pl poseł Maciej Wąsik.

Przypomniał, że “z dokumentów z SN wynika, że nadal posłami” są Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik. “Wszystkie działania zarówno sądu z 20 grudnia, jak i marszałka Hołowni, Sąd Najwyższy uchylił. Jesteśmy więc posłami, mimo to marszałek Hołownia wydał Straży Marszałkowskiej rozkaz niewpuszczania nas do Sejmu” – tłumaczył Wąsik.

Odnosząc się do sytuacji sprzed Sejmu, kiedy kilka dni temu uniemożliwiono Mariuszowi Kamińskiemu i Maciejowi Wąsikowi wstęp do parlamentu, gość wPolsce.pl, przyznał, że liczy na ocenę sądu w tej sprawie.

” Jestem zdziwiony tą sytuacją, bo Straż Marszałkowska powinna dbać o bezpieczeństwo posłów na terenie Sejmu i dlatego została powołana. Marszałek, wbrew tym zasadom, użył jej do czegoś innego – aby zrealizować swój polityczny cel niewpuszczenia dwóch posłów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu. Kiedyś ta sytuacja będzie oceniona i kto wie, czy pan marszałek nie będzie musiał ponownie przepraszać czy nawet ponieść bardziej srogich konsekwencji prawnych z tego tytułu”  – zakończył Wąsik.