Wesprzyj nas

Szanowni Państwo,

9 stycznia 2024 r. posłowie na Sejm RP Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali pierwszymi więźniami politycznymi w Polsce po 1989 roku. Do ich uwięzienia doszło w ramach zemsty politycznej, rozpoczętej jeszcze w 2009 roku – po wykryciu afery hazardowej w szeregach Platformy Obywatelskiej. Ukarano ich bowiem ośmielili się walczyć z korupcją na szczytach władzy. Wraz z nimi skazano w politycznym procesie również byłych funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Historia tropienia Mariusza Kamińskiego, Macieja Wąsika i ich współpracowników budzi ogromne poczucie bezprawia i łamania zasad przyzwoitości.

Właśnie ze sprzeciwu na bezprawie, z jakim mamy do czynienia, powstał Komitet Obrony Więźniów Politycznych. Głównym celem Stowarzyszenia jest walka o sprawę Mariusza Kamińskiego, Macieja Wąsika i b. funkcjonariuszy CBA. Zemsta dokonana na nich nie może zostać zapomniana. Nagłaśnianie prawdziwej historii ich działań, prawdy o przyczynach ich ścigania stały się misją naszego środowiska. Będziemy walczyć o to, by polityczna wendetta obróciła się przeciwko tym, którzy przez lata dążyli do ukarania osób skutecznie tropiących korupcję w naszym kraju. Już dziś działamy na każdej możliwej płaszczyźnie, korzystając z pomocy ludzi dobrej woli, którym bliskie są nasze cele. Chcemy być głosem tych, którzy stali się ofiarami politycznej zemsty i kampanii pomówień.

PROSIMY O WSPARCIE NASZEJ MISJI.

PONIŻEJ PUBLIKUJEMY NUMER KONTA STOWARZYSZENIA, NA KTÓRE MOŻNA WPŁACAĆ PIENIĄDZE, W CELU WSPARCIA NASZYCH DZIAŁAŃ. KAŻDA WPŁATA JEST WAŻNĄ CEGIEŁKĄ W WALCE O PRZYWRÓCENIE SPRAWIEDLIWOŚCI SPOŁECZNEJ, ZASAD PRZYZWOITOŚCI I PRAWA.

Komitet Obrony Więźniów Politycznych
ul. Samorządowa 26 m. 5
05-400 Otwock

numer konta: 68 1240 1040 1111 0011 3378 2221
NIP Stowarzyszenia: 5322109343

W tym miejscu chcielibyśmy z głębi serca podziękować wszystkim tym z Państwa, którzy od pierwszych godzin zaangażowali się w walkę o sprawiedliwość, o uwolnienie Ministra Kamińskiego i Ministra Wąsika. Państwa solidarność jest nieocenionym wsparciem dla naszych Posłów, dla ich najbliższych oraz dla nas ich współpracowników. Nasza walka, nasza obecność dodawała otuchy Ministrowi Mariuszowi Kamińskiemu i Ministrowi Maciejowi Wąsikowi w tych ciężkich chwilach. Chcemy, żeby w dalszym ciągu wiedzieli, że jesteśmy z Nimi i o Nich pamiętamy.

Członkowie Komitetu Obrony Więźniów Politycznych