“Polska jest z wami!”

W wielu miastach Polski zorganizowano dziś protesty. Jednym z głównych haseł były wyrazy solidarności z bezprawnie uwięzionymi posłami Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem.

Wiele osób obecnych na wiecach we Wrocławiu, Bydgoszczy, Gdańsku czy Łodzi przyszło, by wyrazić sprzeciw wobec uwięzienia posłów na Sejm.

Przemawiająca we Wrocławiu europoseł Beata Kempa wskazała na działania Donalda Tuska, podkreślając, że mści się on obecnie. “To protest przeciwko bezprawiu, protest przeciwko temu, co dzisiaj dzieje się w Polsce. Nie może być tak, że mam dziś – tyle lat po 1989 roku – więźniów politycznych. Dzisiaj wszyscy solidaryzujemy się z Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem, z naszymi ministrami, którzy dzisiaj są gnębieni, którzy siedzą w więzieniu za to, że walczyli z korupcją. Za to, że walczyli z tymi, którzy bili w podstawy ekonomiczne naszego państwa” – tłumaczyła Kempa.

Dodała, że “Tusk dzisiaj na nich wykonuje wyrok”.

“Tusk i cała jego ekipa po prostu się mści. Tak być nie może. Dajmy temu wyraz. Trzeba uwolnić więźniów politycznych” – wzywała Beata Kempa.

Podobne hasła słychać było w czasie innych manifestacji. Podczas manifestacji w Bydgoszczy pojawiły się plakaty z wizerunkiem Mariusza Kamińskiego i Michała Wąsika. Zdjęcia opatrzone były hasłem: „Polska jest z Wami!”.

Wiele osób w całej Polsce wyszło na ulice, by wyrazić sprzeciw wobec polityki rządu. Sprawa Mariusza Kamińskiego oraz Macieja Wąsika jest przez Polaków uznawana za priorytetową.