Piszmy do Bodnara. W obronie więźniów politycznych!

Apelujemy o podjęcie działań zmierzających do pilnego uwolnienia posłów na Sejm RP, Mariusza Kamińskiego oraz Macieja Wąsika. Pismo w tej sprawie Komitet Obrony Więźniów Politycznych skierował do Ministerstwa Sprawiedliwości. “Z uwagi na prowadzony przez nich protest głodowy, każdy dzień ich osadzenia stanowi realne zagrożenie dla ich zdrowia i życia” – przypomnieliśmy w piśmie do Ministerstwa Sprawiedliwości.

Poniżej pismo, które przesłaliśmy do Ministerstwa Sprawiedliwości. Zachęcamy do wysyłania podobnych pism na adres: [email protected]

Tylko nacisk społeczny w tej sprawie może przynieść spodziewany efekt.

Szanowny Panie Ministrze,

W związku z decyzją Pana Prezydenta RP o rozpoczęciu procedury ułaskawienia posłów na Sejm RP Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika apelujemy do Pana o podjęcie działań zmierzających do pilnego uwolnienia obydwu parlamentarzystów. Z uwagi na prowadzony przez nich protest głodowy, każdy dzień ich osadzenia stanowi realne zagrożenie dla ich zdrowia i życia.

Natychmiastowe zwolnienie Panów Posłów stanowi przywrócenie ładu ustrojowego w Polsce oraz poczucia przyzwoitości. Stwierdzamy jednoznacznie, że ich osadzenie oraz przebywanie w więzieniu jest źródłem niepokoju wśród Polaków.

Mając na względzie kwestie prawno-ustrojowe, społeczne oraz zwykle poczucie przyzwoitości żądamy jak najszybszych decyzji w sprawie posłów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.