“Nasi mężowie to uczciwi kochający Polskę ludzie”

“Minister Maciej Wąsik dołączył do Ministra Mariusza Kamińskiego i również rozpoczął protest głodowy”, mówiła na antenie TV Republika Roma Wąsik, po swoim spotkaniu z mężem. “To bardzo trudne dla naszych synów. Powiedział, że oni muszą, że tak trzeba”, dodała.

Żona Ministra Mariusza Kamińskiego skierowała z kolei do premiera Donalda Tuska jasny przekaz: “Panie Donaldzie Tusku, to, że wsadziłeś za kraty mojego męża, to jedno, ale nigdy nie pozbawisz go wolności. Nie złamiesz ich”.

“Mój mąż jest twardy, nie mam żadnych wątpliwości, że da sobie radę. Muszę go wspierać i wiem, że od tego wiele zależy” – zaznaczyła Barbara Kamińska.

Żona Mariusza Kamińskiego tłumaczyła, że dla jej męża od zawsze najważniejsze było jej bezpieczeństwo. “Mój mąż przygotowywał mnie do różnych scenariuszy. Myślałam, że jednak koalicja 13 grudnia nie odważy się na coś takiego, przecież on jest posłem na Sejm RP” – dodała Barbara Kamińska.

W czasie rozmowy poruszono również wiele osobistych wątków i wspomnień. “Jestem zmęczona życiem pod presją, w ciągłym stresie. Mój mąż powiedział mi, że czasami walka wymaga tego, aby zostać więźniem politycznym. Mówił, że ma zobowiązania wobec ludzi, którzy oddali krew za Ojczyznę” – tłumaczyła.

“Ja i mój mąż pielęgnujemy swój dom, naszą miłość do dzieci. Staramy się, żeby nasz dom był enklawą, a nagle wyrywa się nas z tego” – dodała Roma Wąsik.

Cała rozmowa z Romą Wąsik i Barbarą Kamińską na stronach TV Republika.