NEWS: Mariusz Kamiński rozpoczął protest głodowy

Poseł na Sejm Mariusz Kamiński, który wczoraj wieczorem wraz z posłem Maciejem Wąsikiem, został bezprawnie zatrzymany na terenie Pałacu Prezydenckiego i osadzony w więzieniu, rozpoczął protest głodowy.

Poinformował o tym opinię publiczną Błażej Poboży podczas konferencji, na której odczytane zostało oświadczenie Mariusza Kamińskiego skierowane do Ministra Sprawiedliwości Adama Bodnara.

“Oświadczam, że skazanie mnie za walkę z korupcją oraz podjęcie bezprawnych działań dotyczących pozbawienia mnie mandatu poselskiego traktuję jako akt zemsty politycznej. W związku z  tym jako więzień polityczny od pierwszego dnia mojego uwięzienia rozpoczynam protest głodowy. Żądam natychmiastowego zwolnienia z więzienia wszystkich członków byłego kierownictwa Centralnego Biura Antykorupcyjnego objętych aktem łaski wydanym w 2015 r. przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej” – napisał Mariusz Kamiński.

Jak podkreślił Błażej Poboży, który przedstawił oświadczenie byłego Szefa CBA, Ministra i posła na Sejm RP sformułowane przed zatrzymaniem: “Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik stali się wczoraj pierwszymi po 1989 r. więźniami politycznymi”.