“Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik są bohaterami”

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik są bohaterami. Musimy uczynić wszystko, żeby nie tylko wyszli na wolność, ale także wrócili do sejmu jako posłowie Rzeczypospolitej – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, który uczestniczył w manifestacji solidarności z uwięzionymi posłami.

W przemówieniu wygłoszonym przed zakładem karnym karnym w Radomiu, w którym aktualnie przebywa Mariusz Kamiński, prezes PiS przypomniał, że minister Kamiński zawsze był wierny zasadom i o te zasady walczył.

“Pamiętam rozmowę z Mariuszem Kamińskim i pytanie, które sobie stawialiśmy: zasady czy pragmatyka polityczna. W tej rozmowie człowiekiem, który twardo powtarzał: „zasady, zasady i jeszcze raz zasady – dla tych zasad doszliśmy do władzy, o nie walczyliśmy i nie możemy od nich odchodzić”, był właśnie Mariusz” – wspominał Jarosław Kaczyński.

“Mariusz Kamiński nie powinien otrzymać żadnego wyroku, powinien otrzymać najwyższe odznaczenie państwowe. Nie za to, że w tej chwili siedzi w więzieniu, tylko za to że w trudnych czasach walczył z przestępczością” – podkreślił przypominając, że to Mariusz Kamiński jest pomysłodawcą i twórcą Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

“Mariusz Kamiński złotymi zgłoskami zapisał się w historii Polski” – mówił Jarosław Kaczyński.  “Dzisiaj jest taki czas, że on i jego przyjaciel i współpracownik Maciej Wąsik siedzą w więzieniach. I ten czas musi się skończyć” – podkreślił.

Podziękował wszystkim uczestnikom codziennych manifestacji pod zakładami karnymi, w których są przetrzymywani obaj więźniowie polityczni.

“Walczycie o to, żeby ten czas hańby polskiego państwa się zakończył, żeby wróciły normalne czasy, a ci, którzy do tej hańby doprowadzili, którzy cynicznie depczą konstytucję, depczą prawo, ponieśli ciężkie konsekwencje swoich działań. Wierzę, że wcześniej czy później do tego doprowadzimy” – zapowiedział Jarosław Kaczyński. 

“Ośmieliliśmy się wbrew tym, którzy uznali siebie za właścicieli Polski, pokazać, że Polską można w sposób uczciwy, nie złodziejski, rządzić i odnosić wielkie sukcesy. I to jest właśnie zemsta za to” – ocenił. 

“Zwyciężymy i on zwycięży!” – mówił prezes Jarosław Kaczyński, wyrażając nadzieję, że jego słowa dotrą do uwięzionego Mariusza Kamińskiego.

Jak stwierdził, w dziejach naszego narodu było wielu bohaterów, ale bohaterami dzisiejszego czasu są Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik. 

“Musimy uczynić wszystko, żeby nie tylko wyszli na wolność, ale także wrócili do Sejmu jako posłowie Rzeczypospolitej, bo zostali uczciwie na tych posłów wybrani i mają prawo nimi być”.

“Cześć i chwała bohaterom” – skandowali uczestnicy manifestacji w geście solidarności z uwięzionymi parlamentarzystami.