Kamiński: Marszałek Sejmu dopuścił się manipulacji

Minister Mariusz Kamiński ocenił na antenie TV Republika działania Marszałka Sejmu, który odwołanie dot. mandatu Mariusza Kamińskiego oraz Macieja Wąsika wysłał do niewłaściwej Izby Sądu Najwyższego.

„Marszałek zgodnie z przepisami powinien skierować sprawę do SN, a nie do Izby Pracy. Marszałek dopuścił się manipulacji i to podwójnej, skierował tę sprawę do niewłaściwej izby, co więcej nie skierował jej przez dziennik podawczy” – tłumaczył były Koordynator Służb Specjalnych i Szef MSWiA.

Dodał, że działanie Hołowni było celowe. „Marszałek chciał ominąć te procedury i na telefon umówił spotkanie z prezesem starej izby, który otwarcie mówi o swoich poglądach” – wskazał poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Oceniając działania obecnej władzy Mariusz Kamiński nie przebierał w słowach: „To, co oni robią, to potworna anarchia i bezprawie, my będziemy tego bronić w interesie naszych wyborców. Oni idą na skróty w sposób nielegalny”.

Odniósł się również do swojej przyszłości, zapowiadająć dalszą walkę o sprawy publiczne. „Jeżeli trafię do więzienia, będę kontynuował tę walkę, nie boję się niczego. Wielokrotnie byłem zatrzymywany przez SB, wszystko co robiłem, robiłem dla Polski, niczego nie żałuje” – podkreślał Minister Kamiński.

źr. TV Republika