Ich miejsce jest w Sejmie!

Podczas wtorkowego posiedzenia Sejmu Prawo i Sprawiedliwość zażądało od marszałka Szymona Hołowni podjęcia działań na rzecz umożliwienia wykonywania mandatów poselskich Mariuszowi Kamińskiemu i Maciejowi Wąsikowi.

Politycy opozycji domagali się wprowadzenia do porządku obrad punktu dotyczącego bezprawnego uwięzienia obu posłów oraz zamachu na prokuraturę.

Mariusz Błaszczak z trybuny sejmowej zwrócił uwagę na rażące bezprawie, jakiego dopuszcza się rząd Donalda Tuska wobec Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

“Koalicjo 13 grudnia, mówicie, że miejsce przestępców jest w więzieniu. Ja chcę przypomnieć, że posłowie Kamiński i Wąsik całe swoje polityczne życie walczyli z korupcją. Oni zostali ukarani za walkę z korupcją, a wasi politycy za korupcję dostają nagrody” – wskazywał.

“Gdzie jest Włodzimierz Karpiński oskarżony o łapówkarstwo? W europarlamencie – decyzją marszałka Hołowni. Gdzie jest Stanisław Gawłowski, Tomasz Grodzki, Roman Giertych, na których ciążą poważne zarzuty? W parlamencie!” – wyliczał Mariusz Błaszczak.

“To po to wam przejęcie mediów prokuratury i CBA. O bezkarność wam chodzi” – podsumował.

Poinformował marszałka Sejmu o złożeniu pisma z żądaniem podjęcia działań na rzecz umożliwienia wykonywania mandatów poselskich Mariuszowi Kamińskiemu i Maciejowi Wąsikowi.

“Skierowaliśmy także wniosek o podejrzenie popełnienia przez pana przestępstwa przekroczenia kompetencji do prokuratury. Może to zresztą dlatego tak pospiesznie dokonywane jest przejęcie prokuratury” – mówił Mariusz Błaszczak.

Na sali sejmowej widać było transparenty z wizerunkami uwięzionych ministrów. Na znak solidarności z szykanowanymi posłami Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem odśpiewany został również hymn Rzeczypospolitej Polskiej.