Byli politycy PO apelują o wolność

Głosy krytykujące wtrącenie ministrów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika do więzienia płyną także ze strony niektórych byłych polityków Platformy Obywatelskiej. Uważają oni, że minister Adam Bodnar powinien jak najszybciej podjąć działania umożliwiające zwolnienie obu posłów z zakładu karnego.

W ostatnich dniach list do Adama Bodnara, zawierający żądanie natychmiastowego uwolnienia parlamentarzystów, wystosowali byli działacze opozycji antykomunistycznej. Jednym z sygnatariuszy listu jest Antoni Mężydło, były senator PO. 

“Podpisałem ten apel. Uważam, że sytuacja w sprawie panów Wąsika i Kamińskiego jednoznaczna nie jest, tym bardziej że jest wniosek o ułaskawienie. To wszystko wygląda mi na akcję polityczną ze strony obozu rządzącego” – stwierdził w rozmowie Onetem.

O tym, że byłych ministrów należy zwolnić z więzienia, przekonany jest również inny znany polityk Bogusław Sonik – także działacz opozycji demokratycznej w okresie PRL, a do niedawna poseł Platformy.

“Należy ich uwolnić, dlatego że te kary były dosyć drakońskie – ocenił w rozmowie z Radiem Wnet.

“Jeżeli patrzymy na historię III Rzeczypospolitej, to w zasadzie nigdy nie kończyły się procesy czy też dochodzenia takimi werdyktami wobec osób zaangażowanych politycznie mających jakieś zarzuty” – dodał.

Bogusław Sonik również oczekuje od ministra Adama Bodnara podjęcia działań umożliwiających uwolnienie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

“Wyrok, który zapadł, był zbyt surowy i rzeczywiście, żeby rozwiązać tę sytuację, to minister sprawiedliwości pan Bodnar powinien przerwać wykonywanie kary – wskazał były poseł PO.