A. Mężydło: oni są więźniami politycznymi

Znany polityk przez wiele lat związany z Platformą Obywatelską wzywa do uwolnienia Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. “Oni są więźniami politycznymi” – mówi “Super Expressowi” Antoni Mężydło.

“Ta sprawa jest polityczna, więc Kamiński i Wasik są więźniami politycznymi. Tylko ktoś kto nie obserwuje sytuacji w kraju, może tego nie zauważyć” – tłumaczy były senator. I opowiada się za jak najszybszym wypuszczeniem Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. “Powinniśmy raczej uspokajać wewnętrzne spory, a nic w tym kierunku się nie robi. Z tego właśnie powodu powinni wyjść z więzienia. Trzeba zrobić wszystko żeby nie doszło do nieszczęścia. Mam nadzieję, że Donald Tusk również to rozumie” – podkreśla.

Mężydło przypomina także, kiedy zmieniło się podejście PO do Mariusza Kamińskiego. “To człowiek bezwzględnie ideowy. CBA powstało po to żeby walczyć z korupcją. Platforma nie miała nic przeciwko temu, żeby Mariusz Kamiński był szefem tej służby. Zmieniło się to dopiero kiedy ujawnił te rozmowy na cmentarzu i aferę hazardową, w którą zamieszani byli ludzie Platformy” – przypomina.